stage_image1_lg

Goma të gjera

Testet e gomave të gjera dimërore Continental

Zmagovalka na snegu, ledu in drugih podlagah.

Široke zimske pnevmatike iz naše ponudbe vedno znova dokazujejo svoje odlične zmogljivosti na različnih neodvisnih testih.

stage_award_image1

sport auto

Revista gjermane UHP magazine sport botoi në numrin e saj aktual (11/2013) Testin e gomave dimërore 2013. Kanë testuar gomat me përmasa 245/40 R18 V, të montuara në Audi TT RS.

Rezultati e gomës ContiWinterContactTM TS 830 P: "Shumë e rekomanduar"


stage_award_image1

AutoBild allrad

Revista gjermane AutoBild allrad botoi në numrin e saj 11/2012 testin e gomave dimërore 2012. Kanë testuar gomat me përmasa 235/55 R17, të montuara në Audi Q3.

Rezultati i gomës ContiWinterContactTM TS 830 P: "vorBILDlich (uzorak) - fitues i testit"

stage_award_image1

Auto Zeitung allrad

Revista gjermane Auto Zeitung allrad në numrin e saj aktual(03/2013) botoi testin gomave dimërore për fuoristrada sportive (SUV) me përmasa 235/50 R18 H/V. Si automjet testues është përdorur VW Tiguan.

Rezultatet e gomës ContiCrossContact Winter: "Shumë e rekomanduar"

testresult_conti4x4contact_5

ACE Lenkrad

Revista gjermane ACE (Auto Club Europa) në numrin e saj 09/2012 ka botuar testin e saj ACE të gomave dimërore. Kanë testuar gomat me përmasa 215/65 R16 T, të  montuara në automjetet testuese Dacia Duster dhe VW Tiguan.

Rezultatet e gomës ContiCrossContact Winter: "Shumë e rekomanduar"