stage_image

Qendra për media

Me Continental, ëndrrat bëhen të prekshme

09/07/2019
20_CONTINENTAL_BC_PR_porocilo_1800x945

Me Continental, ëndrrat bëhen të prekshme


Në fund të majit, Continental çoi 16 njerëz me fat nga tetë shtete të rajonit Adria në një eksperiencë të paharrueshme 4-ditore në Provansë, ku testuan gomat e Continental me përzierje llastiku Black Chili në timonin e automjeteve prestigjioze. 

 

Nga më shumë se 12 mijë pjesëmarrës në kuizin interaktiv të çmimeve, u zgjodhën 8 njerëz me fat dhe iu dha mundësia unike të ftojnë dikë tjetër në ngjarje dhe në këtë mënyrë edhe dikujt tjetër iu realizua ëndrra.

 

Të enjten, 23 maj, atëherë ishte me të vërtetë. Pas fluturimit hyrës për në Francë, kur fituesit nuk dinin saktësisht se çfarë të prisnin, ëndrrat e tyre u bënë gjithnjë e më të prekshme. Ata u njohën me automjete dhe teknologji që merren me sigurinë e tyre të përmirësuar të trafikut dhe iu dhanë informacione hyrëse për rrjedhën e ngjarjes. Një natë plot pritje u pasua nga një harmoni ndjenjash që do të tingëllojnë brenda tyre për një kohë të gjatë. Të pajisur vetëm me një hartë me një rrugë të shënuar, ata u nisën për një udhëtim nëpër fshatin piktoresk pas timonit të automjeteve prestigjioze të pajisura me gomat më të mira Continental.

 

Siç e përmblodhën vetë fituesit, ata nuk e imagjinonin një gamë të tillë ndjenjash të papërshkrueshme as në ëndrrat e tyre. "Kjo nuk mund të përshkruhet, duhet ta përjetoni këtë!" thanë ata. Ata u kujdesën që nga fillimi deri në fund: nga akomodimi prestigjioz dhe kuzhina franceze deri te shoqërimi miqësor me të gjithë pjesëmarrësit, dhe veçanërisht ndjenja e qetë e papërshkrueshme kur drejtoni automjetin sportiv përgjatë kanionit të lumit dhe dëgjoni jehonën e motorit të krijuar nga peizazhet e bukura përreth jush.

 

Për katër ditë, fituesit u përpoqën të shijonin kënaqësitë e zhvillimit dhe novacionit të Continental, duke eksploruar kthesat e Provansës me kapjen më të lartë të gomave Continental të performancës së lartë me përzierje të llastikut Black Chili, e cila është një rezultat i shumë viteve studimesh që sigurojnë kapje më të mirë dhe distanca më të shkurtra frenimi në rrugët e lagështa dhe të thata.

 

Gomat ContiSportContact 5, ContiSportContact 5P dhe SportContact 6 janë pjesë e pajisjeve origjinale të automjeteve, të cilat ishin forca e fuqisë së ngjarjes. Këto janë: Porsche Boxster 718, Mercedes C43 AMG, Audi RS3, BMW M240i, Jaguar I-PACE dhe Ford Mustang GT. Të gjitha automjetet përveç gomave kishin të instaluar një grup përbërësish të tjerë të prodhuar nga Continental. Gjigandi i teknologjisë nga Hanoveri gjerman, i cili do të festojë 150 vjetorin e tij në vitin 2021, është gjithashtu një nga furnizuesit kryesorë globalë të industrisë së automobilave. 

Black Chili Driving experience

Nisja
Kontakti
press_contact_image_sidebar_luka_maselj
Luka Maselj

PR & Marketing communications B2C

Continental Adria pnevmatike d.o.o.
Zagrebška cesta 104
2000 Maribor
Slovenia

+386 24 50 34 48

+386 24 50 34 39